კორპორატიული ტრენინგი სახანძრო უსაფრთხოების თემაზე
ბიზნეს გაერთიანება GEA-ს ტრენინგ ცენტრში 2016 წლის 25 სექტემბერს ჩატარდა კორპორატიული ტრენინგი „რომპეტროლის“ თანამშროლმებითვის თემაზე „სახანძრო უსაფრთხოება და ხანძართან ბრძოლა“.
ტრენინგის მიზანს წარმოადგენდა კომპანიში არსებული სახანძრო საფრთხეების გამოვლენის მეთოდების შესწავლა, ასევე სახანძრო უსაფრთხოების იმ აუცილებელი ინსტრუქციების და პროცედურების შესწავლა, რომელიც უნდა ჰქონდეს შემუშავებული ნებისმიერ კომპანიას, მიუხედავად მისი სიდიდისა.
აღნიშნული სისტემის გამოყენება კომპანია „რომპეტროლის“ სპეციალისტებს საშუალებას მისცემს თავიდან აიცილონ ის რისკები და საფრთხეები, რომლებიც შეიძლება გამოიწვიოს ხანძრის შედეგებმა. ამასთან, სახანძრო უსაფრთხოების სისტემების დანერგვა უზრუნველყოფს დასაქმებულთა ჯანმრთელობის და კომპანიის ქონების დაცვას.
ტრენინგის შედეგად კომპანია „რომპეტროლის“ ტექნიკური მენეჯერები და სახანძრო უსაფრთხოებაზე პასუხისმგებელი სპეციალისტები შეძლებენ დანერგონ უსაფრთხოების სისტემა კომპანიაში და შეიმუშაონ საევაკუაციო სქემა.
ასევე, ტრენინგის დროს განხიხილეს ყველა ის მოთხოვნები და რეგულაციები, რომლებიც დღეს მოქმედებაშია და რომლის საფუძველზეც ხორციელდება შრომის პირობების მონიტორინგი.
ტენინგი მოიცავდა როგორც თეორიულ სწავლებას, ასევე სამუშაო ადგილზე პრაქტიკაში განახორციელეს ხანძართან ბრძოლის მეთოდები.
აღსანიშავია, რომ ბიზნეს გაერთიანება GEA კომპანიებს სთავაზობს კორპორტიულ ტრენინგ პროგრამებს, რომლებიც მორგებულია მათ საჭიროებებსა და საკანონმდებლო ნორმებზე.

Corporate training on fire safety
Business association On September 25, 2016, a corporate training for "Rompetrol" employees on the topic "Fire safety and fire fighting" was held at the GEA training center.
The purpose of the training was to study the methods of detecting fire hazards in the company, as well as to study the necessary fire safety instructions and procedures that should be developed by any company, regardless of its size.
The use of the mentioned system will allow Rompetrol company specialists to avoid the risks and dangers that may be caused by the consequences of fire. In addition, the introduction of fire safety systems ensures the protection of the health of employees and the company's property.
As a result of the training, Rompetrol technical managers and specialists responsible for fire safety will be able to introduce a safety system in the company and develop an evacuation plan.
Also, during the training, they discussed all the requirements and regulations that are in force today and on the basis of which labor conditions are monitored.
Tenning included both theoretical training and practical firefighting methods at the workplace.
It is noted that the business association GEA offers companies corporate training programs tailored to their needs and legal norms.