ყოვლისმომცველი სამუშაო გარემო საქართველოში სამუშაო ადგილების შესაქმნელად პროექტის ფარგლებში შეხვედრა გაიმართა
date2022-04-19
18 აპრილს პროექტის „ყოვლისმომცველი სამუშაო გარემო საქართველოში სამუშაო ადგილების შესაქმნელად“ ( ILO/DANIDA) საკონსულტაციო კომიტეტის მეხუთე შეხვედრა სასტუმრო ჰოლიდეი ინნ თბილისში გაიმართა.
შეხვედრა მიზნად ისახავდა პროექტის პროგრესის მიმოხილვასა და სამომავლო გეგმების დასახვას დაინტერესებული მხარეების მიერ. კერძოდ, კომიტეტის წევრებმა განიხილეს და შეაჯამეს 2021-2022 წლის აქტივობები, პროექტის მიმდინარეობა სამოქმედო გეგმისა და MTE რეკომენდაციების შესაბამისად, ამასთან, დასახეს 2022-2023 (ივნისი) წლის პროექტის სამუშაო გეგმა პარტნიორების პრიორიტეტებისა და შემოთავაზებების გათვალისწინებით.
შეხვედრა მისასალმებელი სიტყვით გახსნეს საქართველოს პროფესიული კავშირების გაერთიანების პრეზიდენტმა ირაკლი პეტრიაშვილმა, საქ. ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის მოადგილემ თამარ ბარკალაიამ, საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციის პრეზიდენტმა ელგუჯა მელაძემ, დანიის საგარეო საქმეთა სამინიტროს წარმომადგენელმა (უფროსი მრჩეველი) ვიბეკე გრამ მორტენსენმა და ILO DWT/CO აღმოსავლეთ ევროპისა და შუა აზიის დირექტორის მოადგილემ მიხაილ პუშკინმა.
აღნიშნული პროექტი ხორციელდება დანიის მთავრობისა და შრომის საერთაშორისო ორგანიზაციის ხელშეწყობით საქართველოში უკეთესი სამუშაო გარემოსა და მეწარმეობის ხელშეწყობის მიზნით.
საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაცია 2019 წლიდან, როგორც მთავრობის ოფიციალური სოციალური პარტნიორი ჩართულია აღნიშნულ პროექტში და წევრი კომპანიების ჩართულობით ახორციელებს არაერთ აქტივობას.

A meeting was held within the framework of the comprehensive work environment project to create jobs in Georgia
date2022-04-19
On April 18, the fifth meeting of the consultative committee of the project "Comprehensive working environment for creating jobs in Georgia" (ILO/DANIDA) was held at Holiday Inn Tbilisi. The meeting was aimed at reviewing the progress of the project and drawing up future plans by the stakeholders. In particular, the committee members discussed and summarized the activities of 2021-2022, the progress of the project in accordance with the action plan and MTE recommendations, and also set the project work plan for 2022-2023 (June) taking into account the partners' priorities and suggestions. The meeting was opened by the President of the Union of Professional Unions of Georgia, Irakli Petriashvili, with a welcome speech. Deputy Minister of Labor, Health and Social Protection of IDPs from the Occupied Territories Tamar Barkalaya, President of the Georgian Employers' Association Elguja Meladze, Representative of the Danish Ministry of Foreign Affairs (Senior Advisor) Vibeke Gram Mortensen and Deputy Director of ILO DWT/CO Eastern Europe and Central Asia Mikhail Pushkin. This project is implemented with the support of the Danish government and the International Labor Organization in order to promote a better working environment and entrepreneurship in Georgia. Since 2019, the Association of Employers of Georgia, as the official social partner of the government, has been involved in the mentioned project and with the involvement of member companies, it carries out a number of activities.