ახალი ვორქნეტის პრეზენტაცია
საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციის წევრი კომპანიების წარმომადგენლებისთვის დასაქმების სააგენტოს ახალი „ვორქნეტის“ პლატფორმის პრეზენტაცია გაიმართა.
როგორც მოგეხსენებათ, ბიზნეს სექტორის ერთ-ერთ მთავარ გამოწვევას კადრების დეფიციტი წარმოადგენს. მასზე საპასუხოდ დასაქმების სააგენტოს მიერ მომზადდა შრომის ბაზრის მართვის ახალი საინფორმაციო სისიტემა, სადაც დამსაქმებელს ექნება შესაძლებლობა  დარეგისტრირდეს და თავად განათავსოს ვაკანსია, ან მოიძიოს სისტემაში რეგისტრირებული სამუშაოს მაძიებლები, მნიშვნელოვანია ავღნიშნოთ, რომ სისიტემას ექნება ავტომატიზირებული ,,მეჩინგი“/ ფუნქცია რაც ნიშნავს, რომ სისტემა  ავტომატურად  დაიდენტიფიცირებს ვაკანსიებს და შესაბამის კანდიდატებს, რაც ძალიან დიდ სამუშაო ადამიანურ რესურს გაათავისუფლებს.
შეხვედრის მიზანს წარმოადგენდა ახალი პლატფორმის გასაუმჯობესებლად ბიზნეს სექტორის მხრიდან რეკომენდაციებისა და უკუკავშირის მოსმენა.
პრეზენტაციას უძღვებოდა დასაქმების სააგენტოს ხელმძღვანელი ქალბატონი ნინო ველთაური.
შეხვედრას ესწრებოდნენ პრაქტიკოსი რეკრუტერები და HR პროფესიონალები, რომლებსაც უშუალოდ შეხება აქვთ ვაკანსიების გამოქვეყნებასთან და კადრების მოძიებასთან.

Presentation of the new worknet
The presentation of the new "Worknet" platform of the employment agency was held for the representatives of the member companies of the Association of Georgian Employers.
As you know, one of the main challenges of the business sector is the shortage of personnel. In response to this, the employment agency prepared a new labor market management information system, where the employer will have the opportunity to register and post a vacancy himself, or to search for job seekers registered in the system, it is important to note that the system will have an automated "matching" function, which means that the system will automatically identify vacancies and suitable candidates, which will free up a lot of working human resources.
The purpose of the meeting was to hear recommendations and feedback from the business sector to improve the new platform.
The presentation was led by the head of the employment agency Mrs. Nino Veltauri.
The meeting was attended by practicing recruiters and HR professionals who have direct contact with job posting and recruitment.