საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაცია ქვეყანაში შრომის ბაზრის მოთხოვნა-მიწოდების კუთხით არსებული დისბალანსის პრობლემის საპასუხოდ ახორციელებს პროექტებს საერთაშორისო პარტნიორებთან ერთან.
• ასევე წარმოდგენილია სხვადასხვა კომიტეტში/კომისიაში, რათა წარმოადგინოს ბიზნესის საჭიროებები;
• სისტემატურად ატარებს კვლევებს ბიზნესის საკადრო საჭიროებების გამოსავლენად და დაინტერესებულ მხარეებს წარუდგენს ანგარიშებს;
• ასოციაცია აქცენტს აკეთებს პროფესიულ განათლებაზე, მის პოპულარიზებასა და კერძო სექტორისა და პროფესიული სასწავლებლების დაახლოებაზე, რათა შრომის ბაზარზე მომზადდეს შესაბამისი კვალიფიკაციის კადრები;
• პროფესიული დუალური განათლების პოპულარიზებას ასოციაცია საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში ადგილობრივი სამთავრობო უწყებების, ბიზნეს სექტორისა და საერთაშორისო პარტნიორების დახმარებით ახორციელებს.

The Georgian Employers’ Association implements projects with international partners in response to the problem of labor market supply and demand misbalances in the country.
• GEA also represented in various committees / commissions to represent business needs;
• Systematically conducts surveys to identify business staffing needs and submits reports to stakeholders;
• The Association focuses on vocational education, its promotion and the rapprochement of the private sector and vocational schools in order to train relevant qualified personnel in the labor market;
• The Association promotes vocational dual education in different regions of Georgia with the assistance of local government agencies, the business sector and international partners.