საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციაში წევრი კომპანიების წარმომადგენლებისთვის მდგრადი განვითარების მიზნების (SDGs) საკითხებზე ტრენინგი გაიმართა.
ტრენინგის მიზანს წარმოადგენდა, საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაცია წევრმა კომპანიებმა გააცნობიერონ მდგრად განვითარებასთან დაკავშირებული გამოწვევები, შესაძლებლობები და ეფექტურად მოახდინონ SDG-ების ინტეგრაცია საკუთარ სტრატეგიებში, რაც შედეგად გააუმჯობესებს მათ კონკურენტულ უპირატესობას და გრძელვადიან პერსპექტივაში აისახება ფინანსურ პოზიტიურ შედეგებშიც.
ტრენინგი შეეხებოდა ისეთ საკითხებს, როგორებიცაა, რას გულისხმობს მდგრადი განვითარება, კერძო სექტორის როლი მდგრადი განვითარების მიზნების მიღწევაში, SDGs და ბიზნესი, გლობალური დღის წესრიგის გავლენა ბიზნეს სექტორზე, SDGs - სარგებელი და შესაძლებლობები ბიზნესისთვის, მიმდინარე ცვლილებების გავლენა საქართველოს ბიზნეს სექტორზე და ა.შ.
ტრენინგი დატვირთული იყო პრაქტიკული და ინტერაქტიული აქტივობებით, მონაწილეებმა საუკეთესო/საკუთარი გამოცდილებები გაუზიარეს ერთმანეთს.
ტრენინგს უძღვებოდა თინათინ გაბრიჩიძე ააიპ - ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის სტრატეგიული განვითარებისა და ინტერნაციონალიზაციის კომიტეტის აღმასრულებელი მენეჯერია და მისი პროფესიული საქმიანობა, მათ შორის, უკავშირდება მდგრადი განვითარების მიზნების შესაბამისი პოლიტიკის, სტრატეგიისა და პროექტების შემუშავებას და განხორციელებას.
ტრენინგი ჩატარდა საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციისა და BWMV. e. V-ს პროექტის ფარგლებში - SEQUA/BMZ-ის ფინანსური მხარდაჭერით
საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაცია მდგრადი განვითარების მიზნების (SDGs) კომიტეტის ფარგლებში გააგრძელებს წევრი კომპანიებისთვის სხვადასხვა აქტივობის შეთავაზებას ამ მიმართულებით.

Sustainable Development Goals
In the Employers' Association of Georgia, a training was held for representatives of member companies on Sustainable Development Goals (SDGs).
The goal of the training was for the member companies of the Association of Georgian Employers to understand the challenges and opportunities related to sustainable development and to effectively integrate the SDGs into their strategies, which will improve their competitive advantage and in the long term will be reflected in positive financial results.
The training covered such issues as what sustainable development means, the role of the private sector in achieving sustainable development goals, SDGs and business, the impact of the global agenda on the business sector, SDGs - benefits and opportunities for business, the impact of current changes on the business sector of Georgia, etc.
The training was loaded with practical and interactive activities, participants shared their best/own experiences with each other.
The training was led by Tinatin Gabrichidze, who is the executive manager of the Strategic Development and Internationalization Committee of AIP - New Vision University, and his professional activities, among others, are related to the development and implementation of policies, strategies and projects corresponding to the goals of sustainable development.
The training was conducted by the Association of Georgian Employers and BWMV. e. Within the framework of the V project - with the financial support of SEQUA/BMZ
Within the framework of the Sustainable Development Goals (SDGs) Committee, the Georgian Employers' Association will continue to offer various activities to member companies in this direction.