შრომის მომავლის შესახენ კონფერენციაში ელგუჯა მელაძემ მიიღო მონაწილეობა
საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციის პრეზიდენტი ელგუჯა მელაძე მისასალმებელი სიტყვით წარსდგა  შრომის მომავლის შესახებ საერთაშორისო კონფერენციაზე, რომელიც შრომის საერთაშორისო ორგანიზაციისა და პროფკავშირების ორგანიზებით გაიმართა.
მისასალმებელ სიტყვაში ბატონმა ელგუჯა მელაძემ მიმოიხილა ბიზნეს სექტორში არსებული მდგომარეობა შრომითი ურთიერთობების შესახებ. ასევე, წარმოადგინა ის გამოწვევები და პრიორიტეტები, რომლებიც აქტუალურია დღეს ბიზნესისთვის შრომის სექტორში.
შეხვედრაში მონაწილეობას იღებდნენ მთავრობის, პარლამენტის, საერთშორისო ორგანიზაციების და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები მიიღებენ, მათ შორის თამარ ჩუგოშვილი - საქართველოს პარლამენტის ვიცე-სპიკერი, თამარ ბარკალაია - საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის მოადგილე, სერგიუს გლოვაცკასი - შსო/ACTRAV ევროპისა და ცენტრალური აზიის ოფიცერი.
ბიზნეს გაერთიანება - საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაცია სოციალური პარტნიორების წინაშე წარმოადგენს კერძო სექტორის ინტერესებს და მუშაობს ქვეყანაში ბიზნესის კეთებისათვის ლიბერალური პოლიტიკის ჩამოყალიბებისთვის.

Elguja Meladze took part in the conference on the future of labor
The President of the Association of Georgian Employers, Elguja Meladze, delivered a welcoming speech at the international conference on the future of labor, which was organized by the International Labor Organization and trade unions.
In his welcoming speech, Mr. Elguja Meladze reviewed the current state of labor relations in the business sector. Also, presented the challenges and priorities that are relevant for business in the labor sector today.
Representatives of the government, parliament, international organizations and the non-governmental sector took part in the meeting, including Tamar Chugoshvili - Deputy Speaker of the Parliament of Georgia, Tamar Barkalaya - Deputy Minister of IDPs from the Occupied Territories of Georgia, Sergius Glowatskas - ILO/ACTRAV Europe and Central Asia Officer.
Business Union - Employers' Association of Georgia represents the interests of the private sector before the social partners and works to establish a liberal policy for doing business in the country.