დამსაქმებელთა ასოციაციაში შრომითი ურთიერთობების კომიტეტის მორიგი შეხვედრა გაიმართა
საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციის შრომითი ურთიერთობების კომიტეტის რიგით მესამე შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრის ფარგლებში განიხილებოდა შრომითი ურთიერთობებში არსებული აქტუალური გამოწვევები. კერძოდ, სპეციფიკური სამუშაო რეჟიმის დარგების ჩამონათვალი (48 საათიანი სამუშაო დროსთან დაკავშირებით) და კოლექტიური შრომითი ურთიერთობები. აღნიშნული საკითხების ირგვლივ კომიტეტის წევრებმა წამოაყენეს კომპანიებში არსებული პრობლემები, რაც მათ ოპერირებაში უშლის ხელს. მასზე დაყრდნობით საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაცია, თავის მხრივ, შეიმუშავებს საკანონმდებლო ინიციატივებს, რომელსაც შესაბამის უწყებებს წარუდგენს.
ამასთანავე, შეხვედრის ფარგლებში კომიტეტის წევრებმა მიიღეს ინფორმაცია საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციისა და პროფესიული კავშირების გაერთიანებას შორის გაფორმებული მემორანდუმის მიზნების შესახებ. აღსანიშნავია, რომ მემორანდუმის მიზნების აღსრულებაში კომიტეტი აქტიურ მონაწილეობას მიიღებს.

Another meeting of the labor relations committee was held in the employers' association
The third meeting of the Labor Relations Committee of the Association of Georgian Employers was held.
Current challenges in labor relations were discussed within the framework of the meeting. In particular, the list of fields of specific working regime (regarding 48-hour working time) and collective labor relations. The members of the committee raised the problems in the companies around the mentioned issues, which prevent them from operating. Based on it, the Association of Georgian Employers, in turn, will develop legislative initiatives, which it will present to the relevant agencies.
Additionally, within the framework of the meeting, the committee members received information about the goals of the memorandum signed between the Association of Georgian Employers and the Union of Professional Unions. It should be noted that the committee will actively participate in the implementation of the goals of the memorandum.