პროფესიული განათლების ჰაკათონის გამარჯვებული დამსაქმებელთა აოციაციამ დააჯილდოვა
2017 წლის  23 აპრილს საქართველოს ტექნოლოგიურ პარკში გაიმართა პროფესიული განათლების ჰაკათონი, რომლის მთავარ სპონსორს „საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაცია“ წარმოადგენდა.
პროფესიული განათლების ჰაკათონი საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ორგანიზებით გაიმართა და მასში მონაწილეობას იღებდნენ პროფესიული სასწავლებლების სტუდენტებისგან შემდგარი გუნდები, რომლებმაც წარმოადგინეს მათ მიერ შექმნილი მაღალტექნოლოგიური იდეების პროტოტიპები.
საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციის პრეზიდენტი ელგუჯა მელაძე წარმოდგენილი იყო ჟიურიში, რომელმაც გამოავლინა გამარჯვებული. როგორც ბატონმა ელგუჯამ აღნიშნა, მის, როგორც ბიზნესის წარმომადგენლის, მიერ გუნდების შეფასებების მთავარი კრიტერიუმები იყო ინოვაციურობა და პერსპექტივაში მაღალი კომერციული დაინტერესება.
საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაცია აქტიურადაა ჩართული პროფესიული განათლების პოპულარიზებისა და გაძლიერების მიზნით წამოწყებულ პროექტებში, რათა მაქსიმალურად აღმოიფხვრას შრომის ბაზარზე არსებული პრობლემა მოთხოვნადი კადრების დეფიციტთან დაკავშირებით.

The winner of the professional education hackathon was awarded by the employers' association
On April 23, 2017, a professional education hackathon was held in the Technological Park of Georgia, the main sponsor of which was the "Georgian Employers' Association".
Vocational education hackathon was organized by the Ministry of Education and Science of Georgia and teams of students from vocational schools participated in it, and presented the prototypes of their high-tech ideas.
The President of the Association of Georgian Employers, Elguja Meladze, was represented in the jury, which identified the winner. As Mr. Elguja mentioned, the main criteria for team evaluations by him as a business representative were innovativeness and high commercial interest in perspective.
The Association of Employers of Georgia is actively involved in the projects initiated for the promotion and strengthening of professional education in order to eliminate the problem in the labor market related to the shortage of in-demand personnel as much as possible.