საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციის წევრი და პარტნიორი კომპანიები სემეკ-ში დაგეგმილ პროექტებს გაეცნენ
საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციის წევრი და პარტნიორი კომპანიები საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი კომისიის (სემეკი) წევრებს შეხვდნენ.
შეხვედრის მიზანს წარმოადგენდა კომისიის მიერ დანერგილი სიახლეებისა და მომსახურების სტანდარტების შესახებ ბიზნეს სექტორის ინფორმირება. აღნიშნული სტანდარტი გულისხმობს მიერთების მსურველის მოთხოვნის დაკმაყოფილებას მომსახურე კომპანიასთან ერთი კონტაქტით, კერძოდ: მას შემდეგ, რაც მიერთების მსურველი მიმართავს განაწილების ლიცენზიატს „ახალი მომხმარებლის გამანაწილებელ ქსელზე მიერთების მოთხოვნის შესახებ“ კომისიის მიერ დამტკიცებული განაცხადის ფორმით, ლიცენზიატი ვალდებულია ამ მოთხოვნის შესრულება უზრუნველყოს სრული ტექნოლოგიური ციკლის მომსახურებით და განმცხადებლის რაიმე ფორმით თანამონაწილეობა ამ პროცესში დაუშვებელია.
კომისიის მეთოდოლოგიური უზრუნველყოფის დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა შეხვედრის მონაწილეებს მიაწოდეს ინფორმაცია ახალი მომხმარებლის ერთი კონტაქტით მიერთების მომსახურების სტანდარტზე, ელექტროენერგეტიკის, ბუნებრივი გაზისა და წყალმომარაგების სექტორებში. ასევე, შეხვედრის დროს ყურადღება გამახვილდა ერთი კონტაქტით მიერთების მომსახურების სტანდარტის შესრულების მონიტორინგის მექანიზმებზე.
შეხვედრაზე აღნიშნული თემების ირგვლივ დისკუსია გაიმართა.
შეხვედრას, რომელსაც დამსაქმებელთა ასოციაციის ვიცე-პრეზიდენტმა დანიელ გახარიამ და სემეკის წევრმა გიორგი ფანგანმა გახსნეს, ესწრებოდნენ კომისიის სხვადასხვა დეპარტამენტის ხემძღვანელი პირები და ბიზნეს სექტორის 60-მდე წარმომადგენელი.

The member and partner companies of the Association of Georgian Employers got acquainted with the projects planned in Semek
2018-11-06
Members of the Association of Georgian Employers and partner companies met with the members of the Georgian Energy and Water Supply Regulatory Commission (SEMEC).
The purpose of the meeting was to inform the business sector about the innovations and service standards introduced by the commission. The mentioned standard implies meeting the request of the person wishing to join with the service company with one contact, namely: after the person wishing to join applies to the distribution licensee "Requesting to join the distribution network of a new customer" in the form of an application approved by the commission, the licensee is obliged to provide the fulfillment of this request with the services of the full technological cycle and the applicant Participation in this process in any form is not allowed.
The representatives of the Methodological Assurance Department of the Commission provided the meeting participants with information on the service standard of one-contact connection of a new user in the electric energy, natural gas and water supply sectors. Also, during the meeting, attention was focused on the monitoring mechanisms of the one-contact connection service standard.
At the meeting, a discussion was held on the mentioned topics.
The meeting, which was opened by the vice-president of the employers' association, Daniel Gakharia, and the member of Semek, Giorgi Fangan, was attended by the heads of various departments of the commission and about 60 representatives of the business sector.