პროფესიული განათლებისა და სწვალების პრექტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
პროფესიული განათლებისა და სწავლების პროექტის ფარგლებში, რომელსაც საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაცია 2016 წლიდან გერმანიის მთავრობის მხარდაჭერით ახორციელებს, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, რომელსაც ბიზნეს სექტორის და პროფესიული კავშირების გაერთიანების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
შეხვედრის მიზანს წარმოადგენდა დამსაქმებელთა ასოციაციის მხრიდან პროექტის მიმდინარეობის, მიღწეული შედეგებისა და სამომავლო პერსპექტივების გაცნობა დაინტერესებული მხარეებისთვის. ამასთან, შეხვედრის მონაწილეებმა იმსჯელეს პროფესიული განათლების სფეროში და ზოგადად, შრომის ბაზარზე არსებული გამოწვევების შესახებ.
აღსანიშნავია, რომ პროფესიული განათლებისა და სწავლების პროექტი 2021 წლამდე გაგრძელდება და მოიცავს აქტივობებს პროფესიულ სასწავლებლებსა და ბიზნეს სექტორს შორის ურთიერთთანამშრომლობის გაძლიერების მიზნით, რათა დაკმაყოფილდეს შრომის ბაზრის მოთხოვნა ადეკვატური კვალიფიკაციის მქონე კადრების მიწოდების საკითხში.

A working meeting was held within the scope of vocational education and training
Within the framework of the professional education and training project, which the Association of Georgian Employers has been implementing since 2016 with the support of the German government, a working meeting was held, which was attended by representatives of the business sector and the union of professional unions.
The aim of the meeting was to inform interested parties about the progress of the project, achieved results and future prospects from the side of the employers' association. In addition, the participants of the meeting discussed the challenges in the field of vocational education and in the labor market in general.
It should be noted that the vocational education and training project will continue until 2021 and includes activities aimed at strengthening mutual cooperation between vocational schools and the business sector in order to meet the demand of the labor market in terms of providing adequately qualified personnel.