შრომის უსაფრთხოების სპეციალისტის გადასამზადებული აკრედიტებული პროგრამა
საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციაში შრომის უსაფრთხოების სპეციალისტების გადასამზადებელი აკრედიტებული პროფრამის ფარგლებში ახალი ჯგუფი გაიხსნა.
კურსის ფარგლებში შრომის უსაფრთხოების სპეციალისტები გადამზადდებიან შრომის უსაფრთხოების შესახებ კანონის მოთხოვნების შესაბამისად, რაც ნიშნავს, რომ აიმაღლებენ კომპეტენციას სამუშაო ადგილზე შრომის უსაფრთხოებისა და ჯანმრთლობის პირობების ეფექტური მართვისთვის.
პროგრამის, რომელიც 130 სასწავლო საათს მოიცავს, დასრულების შედეგად მსმენელს ექნება სპეციფიკური ცოდნა შრომის უსაფრთხოების სფეროში როგორც ადგილობრივი, ისე საერთაშორისო მოთხოვნებისა და სტანდარტების შესახებ. კურსის მონაწილე ასევე შეძლებს, შეაფასოს დასაქმებულია და სამუშაო სივრცეში მყოფი სხვა პირების უსაფრთხოებასა და ჯანმრთელობასთან დაკავშირებული საფრთხეები და რისკები. ასევე, მას შეეძლება უზრუნველყოს სამუშაო სივრცეში მომხდარი უბედური შემთხვევებისა და პროფესიული დაავადებების შემთხვევების რეგისტრაცია, მოკვლევა და ანგარიშგება საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად.
საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციაში შრომის უსაფრთხოების მენეჯერების აკრედიტებული პროგრამა, მოიცავს როგორც თეორიულ, ისე პრაქტიკულ სწავლებას და მას შრომის საერთაშორისო ორგანიზაციის მიერ სერტიფიცირებული ტრენერები და ექსპერტები უძღვებიან.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაცია სრულად აღჭურვილია თეორიული და პრაქტიკული სწავლებისთვის საჭირო ყველა შესაბამისი რესურსით.
დამსაქმებელათა ასოციაცია შრომის უსაფრთხობის მიმართულებით კომპანიებს სრულ მომსახურებას სთავაზობს არა მხოლოდ სპეციალისტის გადასამზადებელი კურსის, არამედ გრძელვადიანი აუთსორსინგული, საკონსულტაციო, აუდოტორულ და სასწავლო-სატრენინგო მიმართულებით.

A new group was opened in the Georgian Employers' Association within the framework of the accredited training program for labor safety specialists.
Within the framework of the course, labor safety specialists will be trained in accordance with the requirements of the Labor Safety Law, which means that they will increase their competence for effective management of labor safety and health conditions at the workplace.
As a result of the completion of the program, which includes 130 study hours, the student will have specific knowledge of both local and international requirements and standards in the field of labor safety. The course participant will also be able to assess threats and risks related to the safety and health of the employee and other persons in the workplace. Also, it will be able to ensure the registration, investigation and reporting of accidents and occupational diseases in the workplace in accordance with the legislation of Georgia.
The accredited program of labor safety managers in the Association of Georgian Employers includes both theoretical and practical training and is led by trainers and experts certified by the International Labor Organization.
It should be noted that the Association of Georgian Employers is fully equipped with all the necessary resources for theoretical and practical training.
Employers' Association offers full services to companies in the field of labor safety, not only in the specialist training course, but also in long-term outsourcing, consulting, audit and training.