საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციას ყირგიზეთის დელეგაცია ეწვია
საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციაში საქმიანი ვიზიტით ყიგიზეთის დელეგაცია იმყოფებოდა. შეხვედრის მიზანს წარმოადგენდა სავაჭრო და საინვესტიციო მიმართულებით პარტნიორული ურთიერთობების გაღმავებისა  და ერთობლივი საქმიან ურთიერთობების განვითარების შესახებ მსჯელობა.
2021-2022 წლებში GIZ ყირგიზეთის ოფისი ახორციელებს პროექტს „ყირგიზეთის შრომისა და სოციალური განვითარების სამინისტროს 2021-2025 წლების მოსახლეობის დასაქმების ხელშეწყობის პროგრამის შემუშავების ფარგლებში, საქართველოში დასაქმების ხელშეწყობის სფეროში არსებული გამოცდილების გაზიარება და განხორციელებული რეფორმების შესახებ ინფორმაციის გაცვლა“.
პროექტის ფარგლებში მიმდინარეობს,  ყირგიზეთიის დელეგაციის ვიზიტი საქართველოში, რომლის მიზანია, იმ პროგრამებისა და რეფორმების გაცნობა, რომლებიც მიმართულია ჩვენს ქვეყანაში სავაჭრო და საინვესტიციო, მოსახელობის დასაქმების, შრომის ბაზრისა და ეკონომიკური განვითარების პოლიტიკის გაუმჯობესებისკენ.
ვიზიტის ფარგლებში საქართველოს ეწვია 13 პირისაგან შემდგარი დელეგაცია, რომლის შემადგენლობაში წარმოდგენილი არიან, როგორც ყირგიზეთის სამთავრობო სტრუქტურების (შრომისა და სოციალური დაცვის მინისტრის მოადგილე, ეკონომიკის მინისტრის მოადგილე, განათლების მინისტრის მოადგილე, ფინანსთა მინისტრის მოადგილე), ასევე კერძო სექტორის წარმომადგენლები.

The Kyrgyz delegation visited the Association of Employers of Georgia
The Kyrgyz delegation was on a business visit to the Association of Georgian Employers. The purpose of the meeting was to discuss the growth of partnership relations and the development of joint business relations in the trade and investment direction.
In 2021-2022, the GIZ Kyrgyzstan office is implementing the project "Within the framework of the development of the 2021-2025 population employment promotion program of the Ministry of Labor and Social Development of Kyrgyzstan, sharing the experience in the field of employment promotion in Georgia and exchanging information about the implemented reforms".
Within the framework of the project, the visit of the Kyrgyz delegation to Georgia is underway, the purpose of which is to familiarize with the programs and reforms aimed at improving trade and investment, professional employment, labor market and economic development policies in our country.
Within the framework of the visit, a delegation of 13 people visited Georgia, which includes representatives of the government structures of Kyrgyzstan (Deputy Minister of Labor and Social Protection, Deputy Minister of Economy, Deputy Minister of Education, Deputy Minister of Finance), as well as representatives of the private sector.