შრომის საერთაშორისო ორგანიზაციისა და ევროპის შრომისა და დასაქმების სფეროში არსებული სტანდარტების პოპულარიზაცია ინდუსტრიულ ურთიერთობებში.
სატრენინგო პაკეტი მოიცავს: შრომის საერთაშორისო ორგანიზაციისა (შემდეგში „შსო“) და ევროპის კავშირის მიერ დადგენილი შრომისა და დასაქმების სტანდარტების პოპულარიზაციას, ცნობადობის ამაღლებას და დახმარებას სამეწარმეო სუბიექტებისა და ასევე ადგილობრივი სოციალურ პარტნიორებისთვის, საქართველოს რეგიონების მიხედვით.
სატრენინგო მოდულის ძირითადი მიზანი და მისი სტრუქტურა:
• ხელი შეუწყოს შრომის საერთაშორისო სტანდარტების, საქართველოს შრომის კანონმდებლობის ნორმების გამოყენებას შრომით ურთიერთობებში განსაკუთრებით ინდივიდუალური და კოლექტიური შრომითი დავების გადაწყვეტისას;
• ხელი შეუწყოს პარტნიორული ურთიერთობების განვითარებას საწარმოს, სექტორისა და რეგიონალურ (მუნიციპალურ) დონეებზე;
• აამაღლოს ტრენინგის მონაწილეთა ცოდნისა და ინფორმაციულობის დონე, ასევე განავითაროს პრაქტიკული უნარ-ჩვევები;
• განავითაროს კოლექტიური მოლაპარაკებებისა და შრომითი დავების ცივილური მეთოდებით გადაწყვეტის შესაძლებლობები;
• მოხდეს სადავო ნორმების განხილვა და საუკეთესო პრაქტიკის რანგში მონაწილეებმა მიიღონ სარეკომენდაციო შინაარსის კონსულტაციები;
• თემატიკასთან თანხვედრაში კონკრეტულად მოხდეს შსო-სა და ევროკავშირის კონვენციებისა და დირექტივებით განსაზღვრული ნორმების გაცნობა და პერსპექტივაში მათით ხელმძღვანელობის შესაძლებლობის განსაზღვრა.
წინამდებარე მოდული კომბინირებულია თეორიული (სატრენინგო დროის დაახლოებით ¼,) და პრაქტიკული სწავლების სესიებით, შესაბამისი ტესტებით.

Promoting International Labor Organization and European standards in the field of labor and employment in industrial relations.
The training package includes: promotion of labor and employment standards set by the International Labor Organization (hereinafter “ILO”) and the European Union, raising awareness and assistance to entrepreneurs as well as local social partners, according to the regions of Georgia.
The main purpose of the training module and its structure:
• Facilitate the application of international labor standards, norms of Georgian labor legislation in labor relations, especially in resolving individual and collective labor disputes;
• To promote the development of partnerships at the enterprise, sector and regional (municipal) levels;
• Raise the level of knowledge and information of the training participants, as well as develop practical skills;
• Develop opportunities for collective bargaining and civil litigation;
• Controversial norms should be discussed and participants should receive recommendations on the content of best practice;
In line with the topic, to get acquainted with the norms defined by the ILO and EU conventions and directives and to determine the possibility of following them in the future.
The present module combines theoretical (approximately ¼ training time) and practical training sessions with relevant tests.