შრომის უსაფრთხოების მენეჯერები გადამზადდნენ
ბიზნეს გაერთიანება „საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციამ“ მრავალწლიანი გამოცდილების საფუძველზე შრომის საერთაშორისო ორგანიზაციის საერთაშორისო სატრენინგო ცენტრის (ITC ILO) ექსპერტებტან ერთად შეიმუშავა გრძელვადიანი სატრენინგო კურსი ჯანმრთელობისა და შრომის უსაფრთხოების მენეჯერების გადასამზადებლად.
ამ ეტაპზე დასამზადების პროგრამა დაასრულა 40-მდე კომპანიის შრომის უსაფრთხოების მენეჯერმა.
საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაცია ითვალისწინებს იმ გამოწვევებს, რომლის წინაშეც აღმოჩნდენ კომპანიები და აძლიერებს თანამშრომლობას კერძო სექტორთან შრომის უსაფრთხოების მიმართულებით. კეროდ, კონსულტაციების, აუდიტის, კადრების მომზადება-გადამზადებისა შედეგად ასოციაციის წევრი კომპანიები მომზადებულები შეხვდებიან ახალი რეგულაციების აღსრულებას.
ტრენინგს კურსი საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციის საკონფერენციო დარბაზში 21 დეკემბერს დასრულდა წარმატებულ კურსდამთავრებულებს შრომის საერთაშორისო ორგანიზაციის საერთაშორისო ტრენინგ ცენტრისა (ITC ILO) და GEA_ს სერტიფიკატები გადაეცათ.
დამსაქმებელთა ასოიციაცია ბიზნეს სექტორიდან წამოსული მაღალი ინტერესიდან გამომდინარე 2018 წლის თებერვალში ელოდება მონაწილეთა მომდევნო ნაკადს და ნებისმიერ დაინტერესებულ პირს სთავაზობს სატრენინგო კურში ჩართვას.
შემაჯამებელი ღონისძიება 21 დეკემბერს დამსაქმებელთა ასოციაციის საკონფერენციო დარბაზში გაიმართა.

Labor safety managers were trained
Based on many years of experience, the business union "Georgia Employers Association" together with the experts of the International Training Center of the International Labor Organization (ITC ILO) has developed a long-term training course for the training of health and safety managers.
At this stage, about 40 company's labor safety managers have completed the training program. The demand for qualification-raising measures in accordance with the mentioned topic has increased after the Georgian government created a labor inspection department based on the requirements of the European Union and tightened regulations in this direction.
The issue is particularly relevant in Georgia, considering the fatal consequences caused by mistakes made in the field of labor safety.
The Association of Employers of Georgia takes into account the challenges faced by companies and strengthens cooperation with the private sector in the direction of labor safety. Therefore, as a result of consultations, audits, staff preparation and retraining, the member companies of the association will be prepared to face the implementation of new regulations.
The training course ended in the conference hall of the Georgian Employers' Association on December 21. The successful graduates were awarded the certificates of the International Training Center of the International Labor Organization (ITC ILO) and GEA. .
The summary event was held on December 21 in the conference hall of the Employers' Association.